Івано-Франківськ Інформ

ХТО МОЖЕ БУТИ ПОМІЧНИКОМ НОТАРІУСА?

ХТО МОЖЕ БУТИ ПОМІЧНИКОМ НОТАРІУСА?
333464 ПЕРЕГЛЯДІВ
Звертаючись до нотаріальної контори часто здається, що всі функції щодо дії, яку необхідно вчинити, виконує тільки нотаріус.
Проте, у цій важливій справі не обійтись без фахового помічника.
 
Хто може бути помічником нотаріуса?
Помічником нотаріуса може бути громадянин України, який:
* має вищу юридичну освіту, але не нижче першого рівня (бакалавр);
* володіє державною мовою,
* має стаж роботи у сфері права не менш як три роки.
 
Які функції помічника?
За дорученням нотаріуса помічник нотаріуса бере участь у прийомі фізичних осіб та представників юридичних осіб, складенні проєктів правочинів, свідоцтв, інших документів, пов’язаних із вчиненням нотаріальних дій, і статистичних звітів.
Також помічник нотаріуса вносить записи до реєстру для реєстрації нотаріальних дій, веде діловодство та архів нотаріуса, готує та надсилає за дорученням нотаріуса запити до юридичних осіб щодо відомостей та документів, необхідних для вчинення нотаріальних дій, а також виконує іншу допоміжну і технічну роботу.
Проте, помічник нотаріуса не має права підписувати нотаріальні документи та використовувати печатку нотаріуса.
!!!Не може бути помічником нотаріуса особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
!!! Помічник нотаріуса не може займатися підприємницькою, адвокатською діяльністю, бути засновником адвокатських об’єднань, перебувати на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, у штаті інших юридичних осіб, а також виконувати іншу оплачувану роботу, крім ❕викладацької, наукової і творчої діяльності.
Помічнику нотаріуса забороняється використовувати свій статус з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки чи пропозиції такої вигоди для себе, чи інших осіб.
 
Добір кандидатур і прийняття на роботу помічника приватного нотаріуса є виключним правом нотаріуса.
Він може мати одного помічника, з яким обовʼязково має бути укладений трудовий договір.
 
 
Мої відео